Goście Specjalni

Mieliśmy okazję gościć ciekawych, inspirujących ludzi o wielkich osiągnięciach.

Naszym gościem był m.in. Jurek Skarżyński. Wspaniały zawodnik, autor poradników i programów telewizyjnych o bieganiu, a przede wszystkim propagator biegów długodystansowych, który w 1986 roku w Dębnie osiągnął wspaniały czas 2:11:42! Podczas spotkania w amfiteatrze porwał słuchaczy swoimi opowieściami, charyzmą i ogromną pasją, którą możemy zgłębiać w jego książkach. Także tych, które zasiliły pulę nagród naszego półmaratonu.

Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Małgorzata Birbach-Kowalewicz. Polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach długodystansowych. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku zajęła 26. Miejsce w maratonie. Tego samego roku w Bostonie osiągnęła swój rekord życiowy 2:28:11!! Podczas naszej imprezy Pani Małgorzata wygłosiła wiele ciepłych słów, a na mecie zawodnicy mieli zaszczyt odebrać z jej rąk medale oraz puchary i nagrody podczas dekoracji.

Podczas ubiegłorocznej edycji gościem specjalnym był niezwykle aktywny i wszechstronny człowiek i sportowiec. Sebastian Chmara bo o nim mowa to złoty medalista halowych mistrzostw świata w siedmioboju, złoty medalista halowych mistrzostw Europy w siedmioboju. 1998 ustanowił rekord Polski w dziesięcioboju jako pierwszy łamiąc 8500 punktów. Jego dorobek jest imponujący również w karierze seniorskiej. Do dziś bardzo mocno związany jest ze sportem zajmując się rozwojem sportu na stanowisku Wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki . Wielu fanów mityngów lekkoatletycznych w lot rozpoznaje jego głos ze znakomitych fachowych komentarzy.